top of page

Tanec na vozíku
Aneb
Wheelchair Dance

Wheelchair dance je taneční styl, který se vyvinul pro lidi se zdravotním postižením a pro ty, kteří používají invalidní vozíky. Tento typ tance umožňuje lidem se zdravotním postižením vyzkoušet si různé taneční kroky a vyjádřit se skrze pohyb a hudbu.

Výhody tance na vozíku

Tanec na vozíku není jen o tanci samotném, ale také o posilování sebedůvěry a sebevědomí. Tento druh tance pomáhá lidem se zdravotním postižením vylepšit své motorické schopnosti

a zlepšit své zdraví.

Celkově lze tedy říci, že tanec na vozíku je velmi užitečnou aktivitou pro lidi se zdravotním postižením, která nejenže posiluje jejich tělo, ale také přináší radost a nové přátele.

Přidejte se k nám

Každé pondělí tančíme od 17:30 do 19:00 ve velkém sále MCU Koloseum v Liberci. Přijďte na svou první lekci zdarma a podívejte se, jak naše lekce probíhají.

Pokud se vám bude s námi líbit, budeme rádi, když se k nám přidáte. 

Pro tanečníky na vozíčku potřebujeme také nehendikepované tanečníky jako vodiče. Proto když se chcete naučit tančit s vozíkem, neváhejte a pojďte si s námi zatančit. Potřebujeme vás pro naše vozíčkáře jako sůl :)

IMG-20220707-WA0007_edited.jpg
tanec na vozíku.png

Soutěže Single class a Combi

V České republice i v zahraničí se konají pravidelné soutěže v tanci na vozíku v kategorii Single Class a Combi v latinsko-amerických i standardních tancích. Pokud máte vyšší ambice, můžete se těchto soutěží účastnit, zabojovat o první příčky a užít si neopakovatelnou atmosféru.

SKV Praha 12. 1. 2023

Novinky.cz 10. 10. 2022

Liberecký deník 18. 4. 2022

bottom of page